Możliwość komentowania Polityka, to dziedziną zajmująca się najważniejszymi elementami życia człowieka została wyłączona

Dlaczego wstąpienie Polski do UE było odpowiednią decyzją?
Jak pewnie większość osób kojarzy, nasz kraj jest członkiem UE już od 9 lat, czyli to prawie dziesięć lat! Moim skromnym zdaniem, i w sumie należę do większości, ten okres nie był stracony. Przecież polskie firmy wreszcie mogą bez żadnych kłopotów wysyłać swoje towary za granicę. Wcześniej to było mocno utrudnione, poza tym były jeszcze cła. Trzeba również wspomnieć, iż wreszcie możemy w 100% legalnie pracować w Wielkiej Brytanii, Danii i w innych zamożnych krajach, w których nawet najniższa wypłata tak naprawdę gwarantuje życie na niezłym poziomie.
Choć oczywiście możemy zapomnieć o kokosach. Warto również mieć na uwadze, że kraje unijne dają Polsce wielkie środki, które są choćby inwestowane w autostrady albo miasta i miasteczka. Atutów UE jest wiele, to należy przyznać. Jednakowoż nie chcę w tym momencie napisać, iż Unia Europejska to wyłącznie zalety. W szczególności przykład Grecji doskonale pokazał, że model jaki przyjęła owa organizacja jest zły. A więc Unia jest skostniałą instytucją, którą zarządzają słabi urzędnicy. Na dodatek owi ludzie mają zbyt mocno lewicowe poglądy. Chociaż i tak póki co UE daje Polakom dużo dobrego! To prawda.

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.